הדיון הזה מכיל 2 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י לפני 2 שנים, 4 חודשים.

פלקטרנתוס שפתני ואזוביון קנרי בהר הנמוך

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • #20152

  בלומה שלום
  לפני החורף שתלתי בגינה גדולה בישוב מעונה גובה 500מ' כמות גדולה של פקטרנתוס שפתני ולבנדר קנרי. בחזית הגינה הפלקטרנתוס התפתח יפה ואילו בחלק האחורי הפתוח יותר נפגעו השתילים ונשרפו לחלוטין. השאלה האם כדאי לחדשם כי נפגעו מקרה ומתו בשל גילם הצעיר (היו שתולים זמן קצר לפני שהחלה הקרה) או לחפש תחליף? מדובר בכמות גדולה של שתילים בערוגה גדולה. הלבנדר הקנרי שגם הוא נשתל בכמות גדולה לא מת אך הצהיב ונראה אומלל (יש לציין כי בישוב סמוך הנמוך בכ100-50 מ הוא משגשג גם בשטחים פתוחים ) אני חוששת כי גם אם יתחיל להרגיש טוב ימות בקרה של החורף הבא ולכן חשבתי להחליפו באזוביון משונן אפור או משונן פלאומנס בלו? מה דעתך? בנוסף לשני הכישלונות הללו מתו לי גם שתילי אגבה רכה. דבר שלא קרה לי מעולם. הם נשרפו בחלק המוגן יותר של הגינה. האם כדאי למצוא תחליף או להתעקש.
  אותה על תשובתך נועה

  #20180
   עירית יוגב 
  Keymaster

  הי נועה

  לדעתי יש מקום לתת עוד צאנס לפלקטרנטוס ולאזוביון ( לבנדר ). היה חורף קר השנה וצמחים צעירים את יודעת הם יותר רגישים. ושני הצמחים הללו חזקים בדרך כלל.
  לגבי האזוביון שלא מת ניראה לי שאם יהיה לו כל הקיץ להתאקלם יהיה בסדר לגביו ניראה לי די ודאי. לגבי הפלקטרנטוס אולי כדאי ליתר ביטחון לשתול רק בודדים עכשיו ולבחון לחורף הבא ובנתיים לשים בערוגה זו פרחי עונה. אני די משוכנעת שהפלקטרנטוס יהיה בסדר אבל אין ביטחון מוחלט ומול הלקוח אני לא רוצה שתהיה לך בעיה.
  אגבה רכה יותר רגישה. עליה כדאי לוותר במקום הזה או לשים במקום מוגן יותר בגינה. כדאי לברר עם בעלי הבית אם החורף הזה היה מייצג או לא.
  ביי נועה
  בהצלחה

  #20217

  תודה רבה ! תשובה נפלאה. הצמחים כבר הוזמנו וישתלו בקרוב.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.