דף צמח מלא

תכונות ייחודיות

0 עד 0.2m עד 0.3m

טיפוס: דשא-שטיחים (חם)
מאפיין צימוח: שרוע פתוח מרבדי, עמידות דריכה בינונית

תאור
דשא חם. בעל עלים סרגלים עבים ונוקשים בצבע ירוק כהה. בעל שלוחות בעיקר.  דורש לפחות 6 שעות שמש ישירה. עמידות לחום טובה,  בחורף משנה את צבעו לחום – אדמדם ומתעורר יחסית מאוחר באביב. עמידות למליחות טובה, עמידות למחלות ומזיקים בינונית. עמידות לדריכה בינונית ולא מובטחת השתקמות מכיוון שיש לו בעיקר שלוחות מעל פני הקרקע לכן מומלץ כשתילי דשא ולא כמרבדים. אם מרבדים חייבים לקנות בטיב מעולה. נוטה להרים שלוחות מעל כר הדשא כתוצאה מחוסר דילול. אינו עמיד ליובש . בעל מגע לא נעים של עלים. העלים בעלי שפה חדה וחותכת.  מתאים לגינה הפרטית  למדשאות קטנות בלבד.  תדירות כיסוח בינונית וגובה כיסוח 5 -6 סמ'.  הזן הקיים היום במשתלות נקרא 'מאיה' (משווק ע"י דשא יצהר) .הוא נשאר ירוק בחורף במקומות הנמוכים (כמו מישור החוף) , ומתאים לחצי יום צל כמו ה'דרבן'.

למה דווקא אני?

כיום קיים במשתלות רק בופלו מאיה שלו יכולת שמירה על צבע בחורף ועמידות רבה לצל.

קצב צימוח: בינוני

משפחה בוטנית

משפחה: דגניים     סוג: צר - גב     מין: חד צדדי 'ננסי '

שמות הזנים:

בופאלו מאיה
'Stenotaphrum st. augustinegrass 'Maya

'בופלו מאיה' - צר גב חד צדדי 'מאיה' - הזן שקיים במשתלות. הוא שומר על צבעו הירוק כל השנה, גם באקלים ממוזג כמו של מישור החוף והשפלה בישראל. באזורים הגבוהים יותר יתכן שיאבד את צבעו בחודשי ינואר עד מרץ. למאיה צבע אטרקטיבי במיוחד, והוא עמיד בתנאי צל כמו ה"דרבן". הוא יכול לגדול בכל סוגי הקרקע– מקרקע חולית ועד לקרקע חרסיתית ורטובה, ב-pH 5.5-8 ובמליחות גבוהה כמו של ה"טיפוואי", לכן הוא מתאים גם לגידול לאורך החוף. בשל מבנה הדשא הוא מאוד קל לכיסוח. אפשר לשמור על כיסוח גבוה יחסית המאפשר תדירות
כיסוח נמוכה. המאיה מתאימה לגינות פרטיות ולשטחים ציבוריים פתוחים, אך לא לשטחים בהם הדריכה רבה כמו גני אירועים, מרכזי נופש וספורט וכו'. ה"מאיה" הינו זן רשום (ע"י דשא יצהר) של סנט-אוגוסטין, בעל יתרונות ייחודיים כמו שמירה על צבע בחורף ועמידות רבה לצל.

מידע נוסף:

השוואה עם צמחים דומים: טבלת השוואה בין סוגי דשא נפוצים בישראל >

חומר קריאה מומלץ נוסף